Kööga (2012)

KÖÖMES'e kõige esimene album. 

Pungiundergroundis oli selleks hetkeks tiireldud juba aastaid, ent 2012. aastal raiuti esimene konservverstapost maasse, öeldes meediale enese kohta nii: 

Ansambel KÖÖMES kannab endas kaheksakümnendate Eesti punk­revolutsiooni energiat, kombineerides kaasagseid elektroonilisi kõlasid sarkasmi, iroonia ja sotsiaalkriitiliste teemadega. KÖÖMES ühendab endas sugestiivse nüüdispungi progressiivsemaid jooni, pakkudes kuulajatele kulunud anarhistliku tõekuulutuse asemel intellektuaalseid väljakutseid laiemal skaalal. KÖÖMES pungi surma ei usu ja võitleb oma muusikaga lokkava idiotismi, ebavõrdsuse ja karjuva mõtlemispuuduse vastu. Ansambli KÖÖMES lavaenergiat ja loomingut on tihti võrreldud Propelleri ja Singer Vingeriga, bändi laulja Aleksander "Sass" Ots jääb seda kommenteerides tagasihoidlikuks ja nendib vaid, et: "Propa ja Singer Vinger on legendid ja kindlasti ka meie noorepõlveiidolid, nendega ei kannata vist tänases Eestis kedagi võrdlusesse panna. Eks meil ole kindlasti ühiseid jooni, kasvõi selles, et me loodame nende võitlust jätkata. Nemad võitlesid Eesti vabaks, meil tuleb nüüd võidelda, et rumalad seda lollidele maha ei müüks."

KÖÖMES'e album "Kööga" on värske puhang Eesti punkrokk muusikas. Kõik meloodiad ja laulutekstid on originaallooming. „Laulame põhimõtteliselt ainult eesti keeles. Meie sõnumi metatasandeid on ju keerukas Eestist kaugemal mõista.“ lisab ansambli trummar Rasmus. „Kööga“ on mõeldud üllatama ja intrigeerima, et anda inimestele tagasi soov muusikale kaasa mõelda. Äratundmist ja osatist solvumist pakub „Kööga“ igale mõtlevale inimesele – ilmselt just seetõttu on stiililine tervik veidi konarlik. Köömese puhul on konarused puhas vürts, mis teeb talumatu igale kuulajale huvitavaks.
Välja müüdud